Portāla Domātājs.lv jaunumi (01.-07.04.2019.)07.04.2019

Biedrības “Dzīvot pēc Sirdsapziņas” jaunumi, 01.-07.04.2019.07.04.2019

KĀPĒC BĪSTAMI ŠAURAS APZIŅAS DOMĀJOŠIE?07.04.2019 Atbildi uz jautājumu – kāpēc bīstami šauras apziņas domājošie? – izpratīsiet, lasot Anetes Eihmanes sastādīto grāmatu “Dzīvās Ētikas Mozaīka” 4.grāmatas “Cilvēks nepieņem” 5.nodaļu “Parastības tumsa”, kas cilvēcei dots caur Lielās Gaismas Brālības Sūtņiem Helēnu un Nikolaju Rērihiem. DZĪVĀS ĒTIKAS MOZAĪKA_4.daļa_Cilvēks nepieņem_5.nodaļa_Parastības tumsa KĀPĒC KŪTRUMS ĻAUNĀKS PAR KĻŪDĀM?06.04.2019 Atbildi uz jautājumu –Lasīt vairāk …

DZĪVĀS ĒTIKAS MOZAĪKA 11. daļa Radošais Aplis 8.nodaļa Atdevība 1.d.

Dievišķo Gudrības Skolotāju 20. gs. sākumā cilvēcei pasniegtā Mācība – daudziem jau pazīstamā Dzīvā Ētika jeb Agni Joga. Dievišķo Gudrības Valdoņu vadībā to fiziskajā pasaulē pierakstījuši Lielās Baltās Brālības Sūtņi Helēna un Nikolajs Rērihi, un tā ir sakārtota 14 grāmatās. Un arī visdrūmākajos padomju okupācijas gados Latvijā bija cilvēki, kas lasīja šo aizliegto literatūru – DzīvoLasīt vairāk …

Izglītības programma “Dvēseles dziesma” 1.nodarbība “Miers, rāmums. Iekšējā miera praktizēšana ikdienā, attiecībās un darbībā”06.04.2019

Dziedāšana un dziesma ir sena garīgā prakse. Cilvēki ir dziedājuši, lai aktualizētu un izkoptu sevī noteiktas garīgās vērtības, lai piedzīvotu iekšējā miera stāvokli un tuvību ar Dievišķo. Dziesma var spēcināt, ja ir grūti, tā var ļaut saglabāt mieru, kad notiek iekšējas vai ārējas pārmaiņas; dziesma var palīdzēt pieņemt smagu pieredzi, būt pateicīgam par to, kasLasīt vairāk …

Attieksme pret tevi – kas to ietekmē?

Bieži cilvēki ir neapmierināti ar apkārtējo attieksmi pret sevi. Bet rets ir cilvēks, kas ir padomājis, kāpēc apkārtējie pret viņu izturas slikti? Viss sākas no tevis – kā tu izturies pret citiem, tā citi izturas pret tevi. Ja no tevis plūst mīlestība, tad pat visnegatīvāk noskaņotais cilvēks aptur savas negativitātes izpausmes formas. Piemēram, to vislabākLasīt vairāk …

Izglītības programmas “Ģimenes mācība” 1.modulis “STIPRAS ĢIMENES 9 ATSLĒGAS” 05.04.2019

Sabiedrībā ļoti daudz ģimenes tiek šķirtas, jo pieaugušie nav apguvuši laimīgas ģimenes izveidošanas ābeci, kuru diemžēl nemāca ne skolā, ne augstskolā. Šķiršanos visvairāk pārdzīvo bērni, un bieži pieaugot atkārto vecāku kļūdas. Katrs ģimenes prasmes apgūst no savas pieredzes, bet bieži ir par vēlu kaut ko glābt, ja problēma ir pārāk ielaista. Tomēr ir ģimenes, kasLasīt vairāk …

Vai drīkst veikt plastisko operāciju?

Justīne jautā: Vai drīkst veikt plastisko operāciju gadījumā, ja bijis lauzts deguns un tas sagādā diskomfortu? Elvita Rudzāte atbild: Arī plastisko ķirurģiju ir radījis Dievs, un nelaimes gadījumi ir viens no iemesliem, kāpēc tā radās, lai palīdzētu cilvēkam atgūt iepriekšējo izskatu. Taču tā nav domāta, lai kalpotu ķermeņa kultam un biznesam.

Ko nozīmē, ja nemanot pazūd zeltlieta?

Iveta jautā: Ko nozīmē, ja nemanot pazūd zeltlieta. No rokas nokrita zelta ķēdīte uz ielas, bet man to laimīgā kārtā atnesa kolēģe, jo bij atradusi pie darba vietas uz ielas un atpazinusi. Bet tās pašas dienas vakarā no auss izkrita un pazuda zelta auskars, kurš ilgstoši no auss netika ņemts ārā un šķita, ka “ieaudzis” .Lasīt vairāk …

Nometne “Dzīves jēga un misija” 04.04.2019

Sokrata tautskola aicina piedalīties Elvitas Rudzātes vadītajā nometnē “DZĪVES JĒGA UN MISIJA” 2019.gada 27.aprīlī, plkst. 11.00-18.00, Laimas ielā 1, Siguldā, Siguldas novadā. Nometnes mērķis: Palīdzēt nometnes dalībniekiem izprast dzīves jēgu, noskaidrot savas dzīves misiju un uzdevumus, apzinoties savu potenciālu. Nometnes vadītāja: Elvita Rudzāte ir Dzīves izpratnes skolotāja, grāmatu sērijas un garīgās prakses disku “Piedošanas mācība”  autore un Sevis izzināšanas un harmonizēšanas parkaLasīt vairāk …

Kā var izprast, kuros gadījumos partnerim ir jāpamet savs partneris?

Evija jautā: Elvita, vēlos izprast jautājumu par partnerattiecībām, kā var izprast, kuros gadījumos partnerim ir jāpamet savs partneris, jo ir jādod šī mācību stunda, ko mēs piekrītam jau smalkajā plānā, un kuros gadījumos, var skaidri noprast, ka pametot savu partneri, tu radi sev negatīvu karmu un neesi izpildījis savu uzdevumu? Teiksim, ja ir pārliecība, ka uzdevumiLasīt vairāk …

Izglītības programma “Vērtībizglītība pirmsskolā” 4.modulis “MIERS – DZĪVES DROŠĪBA” 03.04.2019

Sokrata tautskola aicina pirmsskolas pedagogus apmeklēt izglītības programmas “VĒRTĪBIZGLĪTĪBA PIRMSSKOLĀ” 4.moduli “Miers – dzīves drošība”, 18.04.2019. Programmas mērķis: Dalīties zināšanās un pieredzē, kā pirmsskolas izglītības iestādēs izskaidrot un mācīt vērtības, izprotot to visdziļāko būtību. Programmas uzdevumi: Iepazīstināt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus ar labāko darba praksi vērtībizglītībā un ar nodarbību plāniem rakstura un emocionālās inteliģences attīstībai pirmsskolas vecumposmā. Mērķauditorija: pirmsskolas pedagogi.Lasīt vairāk …

Bērnu tikumiskā audzināšana (vecumposms 6-8 gadi), 9.nodarbība “UZMANĪBA PRET CITIEM” 03.04.2019

Sokrata tautskola aicina bērnus (vecumposms 6-8 gadi) kopā ar vecākiem apmeklēt izglītības programmu “BĒRNU TIKUMISKĀ AUDZINĀŠANA”, 14.04.2019, plkst. 13.30-15.00, Laimas ielā 1, Sigulda. Programmas mērķis: Veikt bērnu (vecumposmā 6-8 gadi) tikumisko audzināšanu. Programmas uzdevumi: Attīstīt bērnos izpratni par vispārcilvēciskām vērtībām un to pielietošanas nepieciešamību ikdienas situācijās un audzināt tos par krietniem cilvēkiem. Mērķauditorija: bērni vecumposmā 6-8 gadi. Nodarbības nosaukums: UZMANĪBALasīt vairāk …

Bērnu tikumiskā audzināšana (vecumposms 4-6 gadi), 13.nodarbība “DROŠĪBA”

Sokrata tautskola aicina bērnus (vecumposms 4-6 gadi) kopā ar vecākiem apmeklēt izglītības programmu “BĒRNU TIKUMISKĀ AUDZINĀŠANA”, 14.04.2019., plkst. 15.30-17.00, Laimas ielā 1, Sigulda. Programmas mērķis: Veikt bērnu (vecumposmā 4-6 gadi) tikumisko audzināšanu. Programmas uzdevumi: Attīstīt bērnos izpratni par vispārcilvēciskām vērtībām un to pielietošanas nepieciešamību ikdienas situācijās un audzināt tos par krietniem cilvēkiem. Mērķauditorija: bērni vecumposmā 4-6 gadi. Nodarbības nosaukums: DROŠĪBA. NodarbībasLasīt vairāk …

Ko simbolizē augonis pieres daļā?

Ginta jautā: Manam tētim tieši pieres vidū uzmetās augonis, kurš negribēja vērties vaļā. Aizbrauca pie ķirurga griezt un viņš teica, ka augonī vēl iekšā 2 cistas. Elvita Rudzāte atbild: Nesaprātīgs naidīgums pret dzīvi, ko cilvēks slēpj, vēlēdamies būt labs, izlaužas uz āru augoņa veidā. Visi strutu perēkļi (augoņi) norāda uz verga enerģiju. Verga pazīme ir vēlēšanās pierādīt pašamLasīt vairāk …

Attiecību pamats 02.04.2019

Attiecību pamatā ir cilvēciskās īpašības, kas cilvēkus vieno vai šķir. Stipras draudzības pamatu veido savstarpēja cieņa, laipnība, sirsnība, tolerance, cilvēcība, labsirdība, augstsirdība, cēlsirdība, laipnība, sirsnība un spēja bez nosacījumiem mīlēt. Jaunā paaudze neizprot šīs īpašības, tāpēc skolotājiem ir īpaši jāpievērš uzmanība cilvēciskajām īpašībām, kuras attīsta cieņpilnas un draudzīgas attiecības. Cilvēciskās īpašības neizprot arī pieaugušie, joLasīt vairāk …

Raidījumi Youtube 01.04.2019

Sveicināti! 1 gads sociālajā tīklā “Youtube” — 1 gada laikā apkopotie gan ar raidījumu “Talants tev līdzās”, gan ar projektu “Kronbergs izglītībai” (un ne tikai) saistītie faili. Uzmanības centrā — saturs.  Latvijas Radio mācību kurss “Runas prasme”: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4bhY6niB6WuZfMWN2GXMz042htPjXJLA Tikšanos cikls “Restartējot saknes: es protu vācu valodu”: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4bhY6niB6WuqWINyykq7BvBx5XF5XxVG Mūzika no raidījuma “Talants tev līdzās”, 1.sezona: https://www.youtube.com/channel/UChUWt4y62oGAA-x9vmIjpWg/playlists?view=50&shelf_id=4&sort=dd Raidījums “Talants tevLasīt vairāk …

Kā man rīkoties, ja vīrs turpina ēst gaļu?

Sieviete jautā: Mans jautājums saistās ar to, ka esmu pieņēmusi lēmumu pārstāt ēst gaļu un visu, kas ir nogalināts. Nelaime tāda, ka mans vīrs negrib neēst gaļu un man tā ir jāgatavo. Piedevām viņš šo gaļas neēšanu uzskata par muļķībām. Kad teicu, lai arī bērnam nedod gaļu, izcēlās pamatīgs strīds. Viņš uzskata, ka bērns pieaugot patsLasīt vairāk …

Новости на русском языке (01.-07.04.2019.)

Новости Biedrība “Dzīvot pēc Sirdsapziņas” (Общества «Жить по Совести»), 01.-07.04.2019. 07.04.2019

ДАЛАЙ-ЛАМА О ПРИРОДЕ УМА07.04.2019 ДАЛАЙ ЛАМА ЭТИКА НАШЕГО ВРЕМЕНИ06.04.2019 13 ВВЕДЕНИЕ В ТАНТРУ05.04.2019 12 МУДРОСТЬ ПОСТИЖЕНИЯ ПУСТОТЫ04.04.2019 11 ТРАНСФОРМАЦИЯ ПРОБЛЕМ03.04.2019 10 КАК РАЗВИТЬ БОДХИЧИТТУ02.04.2019 09 САНСАРА И НИРВАНА01.04.2019   Контакты Общества “Dzīvot pēc Sirdsapziņas” (Жить по Совести): Эл. почта: dzivotpecsirdsapzinas@gmail.com https://dzivotpecsirdsapzinas.lv/ Телефон: 29463326; 29105951

Как вести себя в период испытаний? Как измениться, чтобы стать богатым и успешным?

Почему ныне так много педантичных людей? 06.04.2019

Елина спрашивает: Помогите понять людей, которые чрезмерно аккуратны, почему ныне так много педантичных людей и что происходит на уровне их чувств. Чувствуют ли они себя плохо, если готовы каждый раз и преувеличенно убирать и чистить все? Как на них смотреть? Хотят ли они избавиться от чего-то негативного? Грусть не в том, что они такие, какиеПодробнее …

Ребёнок – это посланец из Нашего мира 05.04.2019

https://sirius-ru.net/

Какое будущее ожидает медицинскую отрасль? 04.04.2019

Эвита спрашивает: Хотя этот вопрос в данный момент не затрагивает меня прямо, но я хочу воспользоваться возможностью и просить Ваше мнение, как в Латвии будет развиваться наша, на сегодняшний день разваливающаяся, медицина? Потому что у людей теперь намного больше острых проблем, хотя наука как бы движется вперед, но в Латвии люди даже иногда не имеютПодробнее …

Почему Бог не сделал всех умными и добрыми? В чем заключается Школа жизни? 03.04.2019

Как жене умножить удачу своего мужа? 02.04.2019

Ева спрашивает: Помогите мне понять, как  жена может умножить удачу своего мужа. Если мужу длительно не получается в карьере или в трудовой сфере получить подходящую для себя работу и можно чувствовать, что это его огорчает, то что бы вы предложили делать? Если человек трудолюбив, но не может получить работу, которая нравится, то что это значит?Подробнее …

Чему учит страх опоздать?01.04.2019

Лаума спрашивает: Я поняла, что страдаю от страха опоздать. Я бы хотела понять, чему страх пытается научить меня. Могу я попросить Ваше мнение?   По-моему, мой страх развился в школьные годы. Я училась в довольно крупной школе и часто бывала в ситуации, когда перед контрольной работой по физике или математике был большой перерыв, но, учитывая, чтоПодробнее …

 

Sokrata tautskolas kontakti:

Tālrunis: 29463326

e-pasts: info@sokratatautskola.lv

www.sokratatautskola.lvwww.domatajs.lv