Austrasbērnu koncerts29.09.2019

Datumi - 29.09.2019

Location
Sokrata tautskola

Svētdien, 2019.g. 29. septembrī, pulksten 15.00 Sevis izzināšanas un harmonizēšanas parkā Siguldā ikviens mīļi aicināts uz Austrasbērnu koncertu, kurā skanēs Imanta Kalniņa un Austrasbērnu pašu radītās autordziesmas. Ieeja par ziedojumiem.

Austrasbērni jeb leģendārās dziesminieces Austras Pumpures audzēkņi, draugi un domubiedri, dodas mazā koncerttūrē uz Vidzemi, kur viena no pieturām, kur tikties ar saviem klausītājiem un līdzi dziedātājiem, ir Sigulda. Koncertā skanēs Imanta Kalniņa dziesmas ar Vika, Ainara Mielava, Imanta Ziedoņa un Knuta Skujenieka vārdiem, kā arī dažas Austrasbērnu pašu radītās dziesmas, kuras šovasar ieguvušas kopīgu skanējumu.

Austrasbērni, kas pašlaik ir neformāls un atvērts ģitārspēles un draugu ansamblis, aktīvi turpina gan mēģinājumu procesu Liepājā un Rīgā, gan arī sniedz koncertus visā Latvijā. Austrasbērnu mājvieta joprojām, galvenokārt, ir Liepāja, kur izveidota radošā telpa “Austras istaba”, taču koncertos liepājniekiem pievienojas arī Austrasbērni no Rīgas, Cesvaines un citām Latvijas pilsētām.

“Austras istabas” vadītāja Inese Muižniece stāsta: “Ikviena Austrasbērnu satikšanās – gan mēģinājumos, gan vasaras radošajā nedēļā, gan koncertos – tas ir kopā būšanas un jušanas, un dziedāšanas prieks, tas ir nopietns darbs, tā ir pašizpausme, tā ir ieklausīšanās vienam otrā, tas ir gandarījums, tas ir bagāts un piepildīts laiks. Austrasbērni, tā ir piederība, tā ir sapratne, tie ir gana atšķirīgi cilvēki vienā dvēseles lidojumā.”

Sevis izzināšanas un harmonizēšanas parks ir Sokrata tautskolas lolota vieta Siguldas pagastā, kur dabas un cilvēka veidotā vide palīdzēs sevis meklējumos. Parka izveides mērķis ir palīdzēt cilvēkiem iepazīt pašiem sevi, sniedzot iespēju apzināties un izprast savu problēmu cēloņus, piesaistītos stresus un negatīvās rakstura īpašības un ar pozitīvo domu, kā arī ar Latvju zīmju un dabas dziedinošo spēku uzlabot savas dzīves kvalitāti.

Koncertu rīko Sokrata tautskola sadarbībā ar Austras biedrību un radošo telpu “Austras istaba”.

Pasākums var tikt filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk tiks izmantoti pasākumu publicitātei (internetā sociālajos tīklos, medijos un citviet) un Sokrata tautskolas un Austras biedrības reklāmas materiālos.

Pieteikties: zemāk aizpildot reģistrācijas formu.

Ceļa līdz parkam apraksts: Siguldā pa Vidzemes šoseju jābrauc līdz krustojumam „Raibais suns” un jānogriežas uz Mālpils pusi (tā ir šoseja uz Ķegumu, Mālpili). Jābrauc pa šoseju tikai taisni. Kad būs zīme, ka Siguldas teritorija beigusies, tad jāturpina braukt tikai taisni līdz šoseja pagriezīsies 90 grādu leņķī pa labi. Tad apmēram 300m tālāk labajā pusē būs autobusa pietura „Dzelzmačas” un pie pieturas asfaltēts neliels ceļš pa labi. Jābrauc pa šo ceļu taisni līdz stāvlaukumam (lejā ezers). Pirms stāvlaukuma iet grantēts ceļš pa kreisi, kas ies garām privātmājai “Rudzu Šukas”, gar meža malu ies pa kalnu lejā, pāri upei, kalnā augšā un Jūs redzēsiet parku. Laikā ziņā no krustojuma Raibais suns līdz parkam nepieciešamas 5-7 minūtes, braucot ar mašīnu (apmēram 5 km). Ja nevarat atrast, lūdzu, zvaniet tel.29463326.