Izglītības programma „Apzinātība attiecībās”, 1.modulis “ATTIECĪBU VEIDOŠANA”10.11.2021

Datumi - 10.11.2021

Sokrata tautskola aicina ikvienu interesentu apmeklēt izglītības programmas “Apzinātība attiecībās” 1.moduli: “ATTIECĪBU VEIDOŠANA” – 10.11.2021, tālmācībā.

Mācīties veidot attiecības ir visvieglākais un reizē vissarežģītākais uzdevums mūsu dzīvē – atliek tikai izvēlēties – no kuras puses uz viņām raudzīties? Mēs varam krāt gadiem ilgas skumjas, bēdas un pāri darījumus, tomēr varam arī mācīties tos saprast, atbrīvot un dzīvot bez tiem. Varam doties projām no nepatīkamām attiecībām, tomēr varam arī mācīties krīzes pārvarēt. Pašas attiecības var būt tik brīnišķīgas, sirsnīgas, mīlošas un mainīgas, cik mēs paši – nekas nav ārpus mums – arī mūsu attiecības.

Nodarbībās skatīsimies uz dzīvi plašāk un mācīsimies apzināties savas attiecības ar līdzcilvēkiem.

Programmas mērķis:  Izprast attiecību dažādās šķautnes un attīstīt dzīves gudrības kompetenci.

Programmas uzdevumi: Mācīties apzināties savas attiecības un attīstīt sevī dzīves izpratnes kompetenci – kļūstot laimīgam cilvēkam savā sirdī un spētu izveidot draudzīgas, patiesas un mīlošas attiecības.

Mērķauditorija: Ikviens cilvēks, kas vēlās izveidot harmoniskas attiecības.

Programmas saturs un apjoms – 1.modulis: Attiecību veidošana (8 akad.stundas)

• Kā un kas veido manas attiecības ar pasauli/līdzcilvēkiem?
  • Attīstām prasmes veidot pozitīvas attiecības ar dažādiem cilvēkiem.
  • Attiecību fāzes un dabiskas „nesaskaņas”.
  • Ilūzijas un realitātes atšķirtspēja.
  • Attīstām prasmes neradīt konfliktsituācijas attiecībās.
  • Mācāmies neprovocēt situāciju gaitu „panākot savu iznākumu”.
  • Vārdi un kritika – kā savienot to visu mīlestības valodā?
  • Prasmes veidot pozitīvas attiecības ar saviem mīļajiem un svešiem cilvēkiem.
  • Attiecības skaistums, kas piepilda un dziedina dvēseli.
  • Prakse – apzinātas attiecības.

Īstenošanas plāns: Nodarbību saturs tiks izklāstīts ar dažādām metodēm – lekcija, diskusija, praktiskie vingrinājumi. Uzsvars nodarbībās uz praktisku un radošu darbošanos.

Dalībnieka guvums:

• Dalībnieki spēj veidot pozitīvas attiecības ar svešiem cilvēkiem un tuviniekiem.
  • Iespēja atpazīt attiecību daudzveidību sevī, kas palīdz veidot harmoniskas attiecības.
  • Pieņemt savu patieso „Es” un iemīlēties sevī no jauna.
  • Izprast un pieņemt savas „ēnas puses”.
  • Praktizēt apzinātību savā ikdienā.
  • Piedzīvot attiecību dziļumu un brīnumu tajā!

Dalībnieki saņems Apliecinājumu par dalību programmā.

Lektore: Arta Skudra-Štarka, sociālā darba praktiķe. Pabeigusi Krimuldas bērnu mūzikas skolā akordeona klasi, Āgenskalna Valsts ģimnāziju, SDSPA “Attīstību”, studējusi Dānijā un Beļģijā, muzicējusi un dziedājusi folkloras draugu kopā “Skandinieki”. Šobrīd mācās Sokrāta Tautskolas izglītības programmā “DOMĀTĀJS” (IX līmenis), Klusuma skolā apgūst pedagogu profesionālās pilnveides programmu „Apzinātība un tās pasniegšana un izmantošanas metodes mācību iestādē”, kā arī ieguvusi profesionālā maģistra grādu sociālajā darbā Liepājas Universitātē. Izglītības programmas “Apzinātība sociālā darba praksē” autore un vadītāja.

Caur savu dzīves pieredzi Arta mācās palīdzēt cilvēkiem meklēt ceļu pie sevis – saprast neapgūtās mācības stundas, nebaidīties mainīt savu dzīvi, un pieņemt savu bēdu kā SKOLOTĀJU, nevis soģi. Uz visām dzīves situācijām skatīties ar pozitīvu skatu! Ikdienā Arta konsultē ģimenes par dažādiem dzīves jautājumiem – partnerattiecībām, laulības krīzēm, bērnu uzvedības problēmām, skolas neapmeklēšanu, visa veida vardarbības gadījumiem, atkarībām un sevis izzināšanu.

Norises laiks un vieta: 2021.gada 10.novembris, pl.10.00-16.00, tālmācībā, ZOOM platformā

Dalības maksa: EUR 33,06 + PVN = EUR 40,00

Atlaides:

Piedaloties 2 dalībniekiem no organizācijas ir 5% atlaide.

Piedaloties 3 dalībniekiem no organizācijas ir 10% atlaide.

Piedaloties 4 un vairāk dalībniekiem no organizācijas ir 15 % atlaide.

www.sokratatautskola.lv, www.domatajs.lv